Zakład Usług Gazowych,
Instalacyjnych i Budowlanych

Nasza firma powstała w 1986 roku. Od tego czasu z powodzeniem
zajmuje się wykonywaniem nowych i doszczelnianiem istniejących
instalacji gazowych, instalacji centralnego ogrzewania, instalacji
wodociągowych i kanalizacyjnych.

601-304-637

Co robić gdy woda w łazience przecieka?

Przeciek wody w łazience może być poważnym problemem, który może prowadzić do uszkodzeń konstrukcji budynku, powstawania pleśni oraz nieprzyjemnych zapachów. Aby skutecznie poradzić sobie z tego rodzaju sytuacją, ważne jest szybkie zainterweniowanie i podjęcie odpowiednich kroków. 

Zlokalizowanie źródła przecieku

W pierwszej kolejności należy ustalić źródło przecieku. Może to być na przykład uszkodzona rura, nieszczelne połączenie czy pęknięty brodzik prysznica. Przeciek może być również wynikiem wadliwego montażu armatury łazienkowej lub nieszczelnego złączenia z rurami. Zlokalizowanie miejsca przecieku jest kluczowe dla podjęcia skutecznych działań naprawczych. Jeśli nie jesteś pewien, gdzie dokładnie znajduje się problem, warto skorzystać z usług fachowca.

Zatrzymanie przecieku

Gdy uda nam się zlokalizować źródło przecieku, można spróbować tymczasowo zatrzymać wodę, o ile będzie to bezpieczne. Można na przykład zamknąć zawór główny doprowadzający wodę do mieszkania lub domu. W przypadku drobnych nieszczelności można też skorzystać z taśmy uszczelniającej lub specjalistycznych preparatów dostępnych na rynku. Pamiętaj jednak, że tego rodzaju rozwiązania są jedynie doraźne, a trwałe usunięcie przecieku będzie wymagało interwencji specjalisty.

Zgłoszenie problemu fachowcowi

Jeśli nie jesteśmy w stanie samodzielnie poradzić sobie z przeciekiem, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się ze specjalistą w tej dziedzinie. Hydraulik dokładnie zbada problem, oceni zakres prac oraz zaproponuje sposób naprawy. W przypadku wynajmowanego mieszkania warto również poinformować właściciela o zaistniałej sytuacji.

Usuwanie skutków przecieku

Po usunięciu przyczyny przecieku należy przystąpić do usuwania jego skutków. Jeśli woda przedostawała się do sąsiednich pomieszczeń czy pięter, należy ocenić stopień uszkodzenia materiałów i konstrukcji, a także sprawdzić, czy nie pojawiła się pleśń. W zależności od stopnia zalania może być konieczne przeprowadzenie prac renowacyjnych, takich jak wymiana płytek czy elementów wyposażenia łazienki.

 

Wróć