Zakład Usług Gazowych,
Instalacyjnych i Budowlanych

Nasza firma powstała w 1986 roku. Od tego czasu z powodzeniem
zajmuje się wykonywaniem nowych i doszczelnianiem istniejących
instalacji gazowych, instalacji centralnego ogrzewania, instalacji
wodociągowych i kanalizacyjnych.

601-304-637

Blog

Cover Image

Jak zaaranżować domową kotłownię?

Opublikowano: Listopad 30, 2022

Kotłownia to pomieszczenie techniczne, którego budowa i wykorzystanie jest regulowane przez polskie prawo. Umiejscowienie, układ i wyposażenie kotłowni w znacznej mierze zależne są od rodzaju stosowanego paliwa. Kotłownia powinna znajdować się w najniższych partiach budynku bądź na poziomie ogrzewanych pomieszczeń jak najbliżej centralnego punktu domu. W przypadku ogrzewania domu paliwem stałym konieczne jest przygotowanie obszernego i wydzielonego od pozostałej części domu pomieszczenia. Inaczej sprawa wygląda przy korzystaniu z kotłów gazowych – jeśli moc pieca nie przekracza 30 kW, to urządzenie może zostać zainstalowane w różnych, nawet nieprzeznaczonych do tego celu pomieszczeniach.

Czytaj dalej

Cover Image

Charakterystyka jednofunkcyjnych pieców gazowych

Opublikowano: Wrzesień 14, 2022

Instalacje grzewcze zasilane gazem wymagają dobrania odpowiedniej mocy i rodzaju pieca. Na rynku jest wiele rozwiązań, jak np. kotły wiszące, stojące, jednofunkcyjne, dwufunkcyjne. Ze względu na niską emisję szkodliwych gazów do atmosfery coraz więcej właścicieli obiektów mieszkalnych czy też usługowych zainteresowanych jest tego typu instalacjami. Dziś chcemy przybliżyć działanie pieców jednofunkcyjnych. Zobaczmy, do czego się je stosuje? Czym kierować się przy wyborze kotła?

Czytaj dalej

Cover Image

Jak wykonać przyłącze kanalizacyjne do domu?

Opublikowano: Maj 25, 2022

Jedną z najważniejszych instalacji w domu jest sanitarna, obejmująca wodną i kanalizacyjną. O czym należy pamiętać przy realizacji tej ostatniej?

Czytaj dalej