Zakład Usług Gazowych,
Instalacyjnych i Budowlanych

Nasza firma powstała w 1986 roku. Od tego czasu z powodzeniem
zajmuje się wykonywaniem nowych i doszczelnianiem istniejących
instalacji gazowych, instalacji centralnego ogrzewania, instalacji
wodociągowych i kanalizacyjnych.

601-304-637

Blog

Cover Image

Co robić gdy woda w łazience przecieka?

Opublikowano: Sierpień 10, 2023

Przeciek wody w łazience może być poważnym problemem, który może prowadzić do uszkodzeń konstrukcji budynku, powstawania pleśni oraz nieprzyjemnych zapachów. Aby skutecznie poradzić sobie z tego rodzaju sytuacją, ważne jest szybkie zainterweniowanie i podjęcie odpowiednich kroków. 

Czytaj dalej

Cover Image

Przyłączenie do sieci gazowej krok po kroku

Opublikowano: Maj 11, 2023

Pierwszym krokiem w podłączeniu do sieci gazowej jest uzyskanie wszystkich niezbędnych pozwoleń od władz lokalnych. Konieczne jest uzyskanie warunków przyłączenia do sieci gazowej, które można uzyskać po złożeniu wniosku w odpowiednim urzędzie. Następny krok to podpisanie umowy z gazownią lub firmą instalacyjną oraz wykonanie projektu przyłącza. Po zamontowaniu skrzynki inwestycja zostaje zakończona, a właściciel nieruchomości otrzymuje fakturę za przyłącz gazowy. Następnie wykonywany jest przyłącz od skrzynki do budynku, po czym można podpisać umowę o sprzedaż gazu. Z paliwa gazowego można korzystać po zamontowaniu licznika. Ważne jest, aby upewnić się, że wszystkie pozwolenia zostały uzyskane przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac związanych z przyłączem.

Czytaj dalej

Cover Image

Możliwości użytkowe pieców dwufunkcyjnych

Opublikowano: Luty 1, 2023

Piec gazowy dwufunkcyjny ma zintegrowany podgrzewacz przepływowy, a więc oprócz ogrzewania domu może także służyć do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. W piecach jednofunkcyjnych potrzebne jest zamontowanie dość sporego zasobnika, co w przypadku niewielkiej ilości miejsca bywa niemożliwe. Piec dwufunkcyjny jest kompaktowy i funkcjonalny.

Czytaj dalej

Cover Image

Jak zaaranżować domową kotłownię?

Opublikowano: Listopad 30, 2022

Kotłownia to pomieszczenie techniczne, którego budowa i wykorzystanie jest regulowane przez polskie prawo. Umiejscowienie, układ i wyposażenie kotłowni w znacznej mierze zależne są od rodzaju stosowanego paliwa. Kotłownia powinna znajdować się w najniższych partiach budynku bądź na poziomie ogrzewanych pomieszczeń jak najbliżej centralnego punktu domu. W przypadku ogrzewania domu paliwem stałym konieczne jest przygotowanie obszernego i wydzielonego od pozostałej części domu pomieszczenia. Inaczej sprawa wygląda przy korzystaniu z kotłów gazowych – jeśli moc pieca nie przekracza 30 kW, to urządzenie może zostać zainstalowane w różnych, nawet nieprzeznaczonych do tego celu pomieszczeniach.

Czytaj dalej

Cover Image

Charakterystyka jednofunkcyjnych pieców gazowych

Opublikowano: Wrzesień 14, 2022

Instalacje grzewcze zasilane gazem wymagają dobrania odpowiedniej mocy i rodzaju pieca. Na rynku jest wiele rozwiązań, jak np. kotły wiszące, stojące, jednofunkcyjne, dwufunkcyjne. Ze względu na niską emisję szkodliwych gazów do atmosfery coraz więcej właścicieli obiektów mieszkalnych czy też usługowych zainteresowanych jest tego typu instalacjami. Dziś chcemy przybliżyć działanie pieców jednofunkcyjnych. Zobaczmy, do czego się je stosuje? Czym kierować się przy wyborze kotła?

Czytaj dalej

Cover Image

Jak wykonać przyłącze kanalizacyjne do domu?

Opublikowano: Maj 25, 2022

Jedną z najważniejszych instalacji w domu jest sanitarna, obejmująca wodną i kanalizacyjną. O czym należy pamiętać przy realizacji tej ostatniej?

Czytaj dalej