Strona główna

Zakład Usług Gazowych,
Instalacyjnych i Budowlanych

Nasza firma powstała w 1986 roku. Od tego czasu z powodzeniem
zajmuje się wykonywaniem nowych i doszczelnianiem istniejących
instalacji gazowych, instalacji centralnego ogrzewania, instalacji
wodociągowych i kanalizacyjnych.

601-304-637

Doradzamy

 

bojler elektryczny

Zasady bezpieczeństwa przy montażu bojlerów gazowych

Bojler, czyli pojemnościowy podgrzewacz wody użytkowej, składa się ze zbiornika izolowanego termicznie, instalacji rurowych oraz systemu podgrzewania. System ten oparty może być zarówno na grzałce elektrycznej z termostatem, na pompie ciepła, jak i na palniku gazowym. Chociaż są do siebie podobne, to jednak każdy rodzaj bojlera funkcjonuje nieco inaczej i w inny sposób jest montowany.




bojler elektryczny

Jak zamontować bojler elektryczny?

Bojler elektryczny to podgrzewacz, który do podniesienia temperatury wody wykorzystuje prąd z domowej sieci. Sposób działania tego urządzenia jest prosty: zimna woda trafia do zbiornika, w którym podgrzewa ją grzałka elektryczna lub, w przypadku większych bojlerów, kilka grzałek, a następnie ciepła woda odprowadzana jest rurą do kranu.




sieć gazowa

Jak podłączyć dom do sieci gazowej?

Przygotowanie domu do użytku – zarówno dopiero wybudowanego, jak i takiego, który został poddany generalnemu remontowi – wymaga od jego właścicieli nagłego stania się ekspertem w niemal każdym fachu. I choć to samo przygotowanie budynku mogłoby wydawać się największym wyzwaniem, prawdziwą trwogą może okazać się pytanie: skąd wziąć w domu gaz? Na szczęście nie wszystko musisz robić samodzielnie. Spieszymy z pomocą i krótką instrukcją podłączania domu do sieci gazowej.




domowa kotłownia

Jak zorganizować domową kotłownię?

Ze względu na bezpieczeństwo domowników i domu, kotłownia musi być wykonana bezbłędnie. W przypadku, gdy dom jest dopiero budowany, jego projektant może bez problemu dostosować się do wszystkich obowiązujących przepisów. Jeśli kotłownia już istnieje, uzyskanie bezpieczeństwa może się wiązać z koniecznością jej przebudowy i dostosowania do zmieniających się rozporządzeń. Jak prawidłowo zorganizować kotłownię?




Bojler elektryczny

Korzyści z posiadania przydomowej oczyszczalni ścieków

Często tam, gdzie nie dociera miejska kanalizacja zastosowanie znajdują przydomowe oczyszczalnie ścieków. Zdaniem użytkowników to nowoczesne rozwiązanie idealnie zastępuje szamba, które trzeba regularnie opróżniać, a to wiąże się z koniecznością przyjazdu specjalnego samochodu i kosztami. W przypadku własnej oczyszczalni jest inaczej. Koszt ponosimy na początku, bo jej instalacja nas nieco kosztuje, jednak w późniejszym okresie, koszty związane z eksploatacją są niemal niedostrzegalne. Warto również wspomnieć, że jest to rozwiązanie ekologiczne. Jednak zalet posiadania przydomowej oczyszczalni ścieków jest zdecydowanie więcej.




Bojler elektryczny

Bojler gazowy czy elektryczny - który wybrać?

Bojler, czyli podgrzewacz wody użytkowej to powszechnie stosowane urządzenie w domowych instalacjach wodnych. Głównym przeznaczeniem bojlera jest przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Zazwyczaj montowany jest w łazienkach lub przy kotłach grzewczych. Na rynku dostępne są bojlery gazowe i elektryczne. Który zatem sprawdzi się najlepiej i czym kierować się przy jego wyborze?









Centralne odkurzanie

Na czym polega centralne odkurzanie?

Centralne odkurzanie zdecydowanie najlepiej zaplanować przed generalnym remontem mieszkania lub budową domu. Powodem są rury PCV, które instaluje się w ścianach budynku. Nie jest to najmniej kosztowna inwestycja, ale zwraca się nie tylko finansowo, ale także zdrowotnie. Centralne odkurzanie z pewnością może zastąpić także drogi i profesjonalny sprzęt do odkurzania. Na czym ono polega?




Kolektory sloneczne

Kolektory słoneczne. Gdzie i kiedy się sprawdzają?

Budować kolektor słoneczny czy też nie? To dylemat wielu rodzimych domów, które stają przed wyborem, a które nie do końca wiedzą, czy im się to opłaci. Jedno jest pewne, zużycie energii z kolektorem słonecznym jest znacznie niższe. Bardziej opłacalne dla rodzin, które do ogrzewania wody zużywają prąd, olej opałowy czy gaz płynny. Mniej natomiast zarobią ci, którzy dysponują kotłami na węgiel, czy pellet.




Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe bez tajemnic

Ogrzewanie podłogowe coraz częściej wypiera dotychczas stosowane grzejniki. Trudno się dziwić – tzw. „podłogówka” ma naprawdę wiele zalet, jednak nie jest wolna od wad. Co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o zastosowaniu takiego rozwiązania w swoim domu?




Piece gazowe

Piece gazowe jedno i dwufunkcyjne. Porównanie

Wybór systemu grzewczego do nowego domu zawsze stanowi duże wyzwanie techniczne. Jest on uzależniony od rozmiarów obiektu, liczby domowników oraz potrzeb grzewczych lokalu. Omawiane w tekście rozróżnienie dotyczy coraz bardziej popularnych kotłów wiszących. W przypadku kotłów stojących konieczna jest zazwyczaj instalacja oddzielnego podgrzewacza, stąd określa się je mianem jednofunkcyjnych.




Kolektory sloneczne

Montaż bojlera krok po kroku

Bojler jest jednym z najprostszych sposobów na uzyskanie ciepłej wody użytkowej w mieszkaniach i domach, które nie są do niej bezpośrednio podłączone. Montaż tego urządzenia należy rozpocząć od sprawdzenia warunków podłączenia bojlera elektrycznego. Duże bojlery podgrzewające zimą wodę, muszą mieć zapewnione nawet do 6 kW mocy grzewczej. Bardzo ważne jest, aby doprowadzony został do nich prąd trójfazowy. Co więcej, należy pamiętać, aby bojler elektryczny był podłączony na osobnym obwodzie wyprowadzonym z rozdzielnicy głównej.






Murator. Wywiad z p. Januszem Mrozkiem

Przyłącze - z praktyki wykonawcy

Inwestor może zlecić wykonanie przyłącza albo zakładowi gazowniczemu, albo prywatnej firmie instalacyjnej. W gazowni może wyjdzie troche taniej, tyle że termin wykonania usługi jest zwykle bardzo odległy. Jeśli klient ma czekać trzy miesiące albo pół roku, woli sam znaleźć wykonawcę. Zlecając prace prywatnej firmie, może od razu umawiać się na dalsze etapy: wykonanie przyłącza od ogrodzenia do budynku i rozprowadzenie instalacji wewnątrz domu.
Najtrudniejszy etap to papierologia. Potrzebny jest projekt przyłącza i instalacji gazowej. Długo trwają uzgodnienia między urzędami i zakładami - energetycznym, wodociągowym, zarządem dróg. To trwa. Każda kropka czy źle postawiony przecinek jest powodem zwrotu dokumentów. Załatwienie papierów zajmuje co najmniej półtora miesiąca.




Jakiej procedury należy przestrzegać podczas załatwiania formalności związanych z wykonaniem przyłącza i instalacji gazu w swoim domu?

Jakiej procedury należy przestrzegać podczas załatwiania formalności związanych z wykonaniem przyłącza i instalacji gazu w swoim domu?

Ponieważ często pojawiają się pytania z Państwa strony jak szybko i sprawnie załatwić formalności związane z instalacją gazu, postanowiliśmy Państwu to ułatwić przedstawiając w skrócie listę działań, które należy podjąć w powyższej sytuacji. Najpierw powinniście Państwo wystąpić do zakładu gazowniczego z prośbą o wydanie warunków technicznych na dostawę gazu z wymaganymi dokumentami takimi jak:




Jakiej procedury należy przestrzegać podczas załatwiania formalności związanych z wykonaniem przyłącza i instalacji gazu w swoim domu?

Bezpieczna instalacja gazowa w Twoim domu.

W trosce o Państwa bezpieczeństwo przedstawiamy najważniejsze zasady, jakie powinny być przestrzegane przez domowników w celu bezpiecznego korzystania z instalacji gazowej.

Bardzo istotna jest wentylacja pomieszczeń, którą możemy zapewnić dzięki doprowadzaniu świeżego powietrza poprzez regularne wietrzenie, nie zasłanianie kratek wentylacyjnych, okresową regulację palnika gazowego, okresową kontrolę kanału spalinowego, stanu kanałów i kratek wentylacyjnych.
Dodatkowo można zastosować czujniki gazu, co pozwala na ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem już przy niskim stężeniu czadu w powietrzu.