Strona główna

Zakład Usług Gazowych,
Instalacyjnych i Budowlanych

Nasza firma powstała w 1986 roku. Od tego czasu z powodzeniem
zajmuje się wykonywaniem nowych i doszczelnianiem istniejących
instalacji gazowych, instalacji centralnego ogrzewania, instalacji
wodociągowych i kanalizacyjnych.

601-304-637

Doradzamy

Murator. Wywiad z p. Januszem MrozkiemPrzyłącze - z praktyki wykonawcy

Inwestor może zlecić wykonanie przyłącza albo zakładowi gazowniczemu, albo prywatnej firmie instalacyjnej. W gazowni może wyjdzie troche taniej, tyle że termin wykonania usługi jest zwykle bardzo odległy. Jeśli klient ma czekać trzy miesiące albo pół roku, woli sam znaleźć wykonawcę. Zlecając prace prywatnej firmie, może od razu umawiać się na dalsze etapy: wykonanie przyłącza od ogrodzenia do budynku i rozprowadzenie instalacji wewnątrz domu.
Najtrudniejszy etap to papierologia. Potrzebny jest projekt przyłącza i instalacji gazowej. Długo trwają uzgodnienia między urzędami i zakładami - energetycznym, wodociągowym, zarządem dróg. To trwa. Każda kropka czy źle postawiony przecinek jest powodem zwrotu dokumentów. Załatwienie papierów zajmuje co najmniej półtora miesiąca.
Jakiej procedury należy przestrzegać podczas załatwiania formalności związanych z wykonaniem przyłącza i instalacji gazu w swoim domu?Jakiej procedury należy przestrzegać podczas załatwiania formalności związanych z wykonaniem przyłącza i instalacji gazu w swoim domu?

Ponieważ często pojawiają się pytania z Państwa strony jak szybko i sprawnie załatwić formalności związane z instalacją gazu, postanowiliśmy Państwu to ułatwić przedstawiając w skrócie listę działań, które należy podjąć w powyższej sytuacji. Najpierw powinniście Państwo wystąpić do zakładu gazowniczego z prośbą o wydanie warunków technicznych na dostawę gazu z wymaganymi dokumentami takimi jak:
Jakiej procedury należy przestrzegać podczas załatwiania formalności związanych z wykonaniem przyłącza i instalacji gazu w swoim domu?Bezpieczna instalacja gazowa w Twoim domu.
W trosce o Państwa bezpieczeństwo przedstawiamy najważniejsze zasady, jakie powinny być przestrzegane przez domowników w celu bezpiecznego korzystania z instalacji gazowej.

Bardzo istotna jest wentylacja pomieszczeń, którą możemy zapewnić dzięki doprowadzaniu świeżego powietrza poprzez regularne wietrzenie, nie zasłanianie kratek wentylacyjnych, okresową regulację palnika gazowego, okresową kontrolę kanału spalinowego, stanu kanałów i kratek wentylacyjnych.
Dodatkowo można zastosować czujniki gazu, co pozwala na ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem już przy niskim stężeniu czadu w powietrzu.