Strona główna

Zakład Usług Gazowych,
Instalacyjnych i Budowlanych

Nasza firma powstała w 1986 roku. Od tego czasu z powodzeniem
zajmuje się wykonywaniem nowych i doszczelnianiem istniejących
instalacji gazowych, instalacji centralnego ogrzewania, instalacji
wodociągowych i kanalizacyjnych.

601-304-637

Na czym polega centralne odkurzanie?

Centralne odkurzanie Centralne odkurzanie zdecydowanie najlepiej zaplanować przed generalnym remontem mieszkania lub budową domu. Powodem są rury PCV, które instaluje się w ścianach budynku. Nie jest to najmniej kosztowna inwestycja, ale zwraca się nie tylko finansowo, ale także zdrowotnie. Centralne odkurzanie z pewnością może zastąpić także drogi i profesjonalny sprzęt do odkurzania. Na czym ono polega?

Czym jest centralne odkurzanie?
To system rur PCV, który podłączony jest do jednostki centralnej znajdującej się w piwnicy, garażu, a nawet na balkonie czy też w łazience. Tam gromadzony jest brud zebrany z powierzchni domu, przy użyciu rur podłączonych do gniazd ssących. Gniazda rozmieszczone są regularnie we wszystkich pomieszczeniach, co pozwala na odprowadzenie brudu i kurzu z najdalszych zakątków domu czy mieszkania. Zadania właściciela polegają wyłącznie na odkurzaniu mieszkania oraz opróżnianiu zbiorników przy jednostce centralnej.

Najważniejsze zalety centralnego odkurzania.
To przede wszystkim brak hałasu podczas sprzątania. Nie jest też potrzebne dźwiganie ze sobą ciężkich odkurzaczy - wystarczy podłączyć tylko lekką rurę do gniazda ssącego. Centralne odkurzanie zapobiega także unoszeniu się pyłków i kurzu w pomieszczeniach, co pomaga pozostać w pełni zdrowia nawet alergikom. Korzystanie z systemu jest całkowicie bezpieczne. Powietrze oczyszczone, a zabezpieczenia nie pozwalają dostać się do rur większym przedmiotom. Ważne są także antystatyczne właściwości samych rur, do których nie przylegają drobiny kurzu i pyłków.

Centralne odkurzanie jest przydatne z bardzo wielu powodów. Jego największe atuty zapewniają nie tylko komfort mieszkania, powietrza i brak pyłków, ale także ograniczenie niedogodności związanych z użytkowaniem zwykłych odkurzaczy i generowanym przez nie hałasem.