Strona główna

Zakład Usług Gazowych,
Instalacyjnych i Budowlanych

Nasza firma powstała w 1986 roku. Od tego czasu z powodzeniem
zajmuje się wykonywaniem nowych i doszczelnianiem istniejących
instalacji gazowych, instalacji centralnego ogrzewania, instalacji
wodociągowych i kanalizacyjnych.

601-304-637

Kolektory słoneczne. Gdzie i kiedy się sprawdzają?

Kolektory sloneczne Budować kolektor słoneczny czy też nie? To dylemat wielu rodzimych domów, które stają przed wyborem, a które nie do końca wiedzą, czy im się to opłaci. Jedno jest pewne, zużycie energii z kolektorem słonecznym jest znacznie niższe. Bardziej opłacalne dla rodzin, które do ogrzewania wody zużywają prąd, olej opałowy czy gaz płynny. Mniej natomiast zarobią ci, którzy dysponują kotłami na węgiel, czy pellet.

Kolektor słoneczny zapewni większość energii niezbędnej do ogrzewania.
Mimo iż nie może stać się jedynym źródłem ogrzewania, to i tak zapewnia nawet do 90 procent energii niezbędnej do ogrzania wody w polskich domach. W najlepszych i najbardziej słonecznych miesiącach jest to nawet 100 procent zapotrzebowania. Warto więc zastanowić się nad montażem systemu solarnego, tym bardziej że decyduje się na niego coraz większa ilość osób. Z dnia na dzień powstają też nowi dostawcy, a konkurencja na rynku oznacza też lepsze warunki współpracy i niższe koszty eksploatacji kolektorów słonecznych.

Czy warto i kiedy się sprawdzają?
Zdecydowanie warto zainwestować w kolektor słoneczny, gdy wodę ogrzewa się drogimi paliwami. Z drugiej strony jest to też opłacalne latem, kiedy nie trzeba uruchamiać kotłów grzewczych do ogrzania wody. Można to zrobić przy użyciu energii z kolektorów.

Kolektory najlepiej sprawdzają się w takich miesiącach jak lipiec i sierpień, ale także w maju, czerwcu oraz wrześniu. Oznacza to, że przez prawie pół roku jesteśmy w stanie zapewnić dzięki nim znaczną większość energii niezbędnej do ogrzania wody.

Sprawdzają się także w domach, w których zużywa się duże ilości ciepłej wody. Wykorzystanie kolektorów w takich rodzinach pozwala na gromadzenie znacznych oszczędności.