Strona główna

Zakład Usług Gazowych,
Instalacyjnych i Budowlanych

Nasza firma powstała w 1986 roku. Od tego czasu z powodzeniem
zajmuje się wykonywaniem nowych i doszczelnianiem istniejących
instalacji gazowych, instalacji centralnego ogrzewania, instalacji
wodociągowych i kanalizacyjnych.

601-304-637

Korzyści z posiadania przydomowej oczyszczalni ścieków

przydomowa oczyszczalnia ścieków Często tam, gdzie nie dociera miejska kanalizacja zastosowanie znajdują przydomowe oczyszczalnie ścieków. Zdaniem użytkowników to nowoczesne rozwiązanie idealnie zastępuje szamba, które trzeba regularnie opróżniać, a to wiąże się z koniecznością przyjazdu specjalnego samochodu i kosztami. W przypadku własnej oczyszczalni jest inaczej. Koszt ponosimy na początku, bo jej instalacja nas nieco kosztuje, jednak w późniejszym okresie, koszty związane z eksploatacją są niemal niedostrzegalne. Warto również wspomnieć, że jest to rozwiązanie ekologiczne. Jednak zalet posiadania przydomowej oczyszczalni ścieków jest zdecydowanie więcej.

Co wyróżnia przydomową oczyszczalnie ścieków?
Jeśli zadamy takie pytanie w firmie instalatorskiej, to z pewnością usłyszymy, że jest to rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne, bo właśnie te dwie zalety jako pierwsze pojawiają się w kontekście przydomowej oczyszczalni ścieków. Co istotne taka oczyszczalnia w czasie eksploatacji będzie nawet kilkakrotnie tańsza niż szambo. Przyjazność dla środowiska opiera się tu o bezpieczeństwo i zdecydowanie mniejsze ryzyko skażenia gruntu czy też wód gruntowych. Z oczyszczalni wydostaje się ciecz, która nie jest również zagrożeniem dla indywidualnych źródeł wody. Korzystając z takiego rozwiązania nie będziemy musieli się już martwić o systematyczne oczyszczanie szamba i poświęcać na to czasu.

Czemu jest to dobre rozwiązanie?
Przede wszystkim przydomowa oczyszczalnia ścieków jest bezobsługowa i nie wymaga czasochłonnych i regularnych konserwacji. Na dnie oczyszczalni gromadzi się osad, jednak jego wywiezienie następuje raz do roku, tak niewielkie ilości nie grożą więc przepełnieniem. Dodatkowo nie ma dzięki niej żadnych przykrych zapachów, które niejednokrotnie kojarzymy z szambem. Jej montaż po odpowiednim dobraniu możliwy jest na każdej działce, niezależnie od poziomu wód gruntowych i rodzaju gruntu. Pośród zalet nie sposób nie wymienić faktu, że istnieje możliwość odzyskania części szarej wody, którą można wykorzystać chociażby do podlewania i oszczędzać tym samym wodę pitną.