Strona główna

Zakład Usług Gazowych,
Instalacyjnych i Budowlanych

Nasza firma powstała w 1986 roku. Od tego czasu z powodzeniem
zajmuje się wykonywaniem nowych i doszczelnianiem istniejących
instalacji gazowych, instalacji centralnego ogrzewania, instalacji
wodociągowych i kanalizacyjnych.

601-304-637

Montaż bojlera krok po kroku

Kolektory sloneczne Bojler jest jednym z najprostszych sposobów na uzyskanie ciepłej wody użytkowej w mieszkaniach i domach, które nie są do niej bezpośrednio podłączone. Montaż tego urządzenia należy rozpocząć od sprawdzenia warunków podłączenia bojlera elektrycznego. Duże bojlery podgrzewające zimą wodę, muszą mieć zapewnione nawet do 6 kW mocy grzewczej. Bardzo ważne jest, aby doprowadzony został do nich prąd trójfazowy. Co więcej, należy pamiętać, aby bojler elektryczny był podłączony na osobnym obwodzie wyprowadzonym z rozdzielnicy głównej.

W ofercie naszej firmy znajduje się także montaż bojlerów elektrycznych przepływowych. Jest to rozwiązanie, którego nie trzeba podłączać na osobnym obwodzie, co sprawia, że jego założenie jest łatwiejsze. Montaż bojlerów elektrycznych tego typu pozwala na zastąpienie obiegu cyrkulacyjnego ciepłej wody użytkowej. Jest to jednak możliwe tylko w przypadku modeli wyposażonych w ogranicznik oraz regulator, co pozwala ustawić optymalną wartość temperatury. Jego przyłączenie polega na podłączeniu rury zasilającej do rury, która doprowadza ciepłą wodę do baterii. Warto zwrócić także uwagę na to, aby do bojlera nie używać wężyków elastycznych, które mogą być podłączone wyłącznie po stronie baterii.

Kontrola temperatury wody
Jednym z najważniejszych elementów ułatwiających korzystanie z bojlera elektrycznego, a także wpływających na komfort użytkownika jest kontrola temperatury. W standardowych typach bojlerów umożliwia to termostat. W przypadku bardziej zaawansowanych egzemplarzy odpowiedzialny jest za to sterownik elektryczny. W doborze konkretnego typu bojlera mogą pomóc nasi specjaliści, zajmujący się doradztwem w zakresie doboru urządzeń tego typu.

Warto wiedzieć, że minimalna temperatura wody w bojlerze powinna wynosić około 35 stopni Celsjusza, a jej standardowa wartość oscyluje w graniach 55 stopni. Zbyt wysoka temperatura wody przyczynia się do rozwoju korozji we wnętrzu urządzenia, co zmniejsza jego wytrzymałość. Z kolei zbyt niskie wartości temperatury sprzyjają rozwojowi bakterii, negatywnie wpływających na zdrowie użytkowników. Zachowanie bojlera w dobrej kondycji przez wiele lat będzie możliwe dzięki okazyjnemu podgrzewaniu znajdującej się w nim wody do 70 stopni Celsjusza.