Strona główna

Zakład Usług Gazowych,
Instalacyjnych i Budowlanych

Nasza firma powstała w 1986 roku. Od tego czasu z powodzeniem
zajmuje się wykonywaniem nowych i doszczelnianiem istniejących
instalacji gazowych, instalacji centralnego ogrzewania, instalacji
wodociągowych i kanalizacyjnych.

601-304-637

Jak zamontować bojler elektryczny?

Podłączenie bojlera elektrycznego Bojler elektryczny to podgrzewacz, który do podniesienia temperatury wody wykorzystuje prąd z domowej sieci. Sposób działania tego urządzenia jest prosty: zimna woda trafia do zbiornika, w którym podgrzewa ją grzałka elektryczna lub, w przypadku większych bojlerów, kilka grzałek, a następnie ciepła woda odprowadzana jest rurą do kranu.

Montaż bojlera elektrycznego nie jest skomplikowany, nie wymaga też specjalnych uprawnień. Potrzebujemy tylko odpowiedniego miejsca, w którym możemy go zainstalować i do którego łatwo doprowadzimy wodę i prąd (w przypadku mocniejszych urządzeń może być potrzebny prąd trójfazowy). Jeżeli komuś brakuje jednak doświadczenia w tego typu pracach, a chciałby mieć pewność, że podgrzewacz zostanie bezpiecznie zamontowany, może zlecić to zadanie profesjonalnej firmie instalacyjnej.

Instalacja bojlera elektrycznego – krok po kroku

Podgrzewacze wody to w większości urządzenia wiszące, potrzebny jest więc stelaż, na którym zawisną. Odpowiedni stelaż powinien być sprzedawany w komplecie z bojlerem. Pewne i stabilne zamontowanie stelaża to zatem pierwszy krok. Drugim będzie zawieszenie na nim zbiornika, który – trzeba o tym pamiętać – nie będzie lekki, gdy wypełni się wodą.

Bojler wisi już na swoim miejscu? Pora podłączyć do niego rury. W przypadku standardowych podgrzewaczy przepływowych wystarczy zamontować dwie rury: zasilającą oraz doprowadzającą ciepłą wodę do kranu. Pamiętajmy tylko, aby wszystko zostało połączone zgodnie ze schematem przygotowanym przez producenta.

Kolejna faza to puszczenie wody do obiegu. Robimy to powoli, żeby bez większego ryzyka sprawdzić, czy na pewno wszystko dobrze podłączyliśmy. Jeśli układ okazuje się szczelny, możemy przystąpić do ostatniej czynności: podłączenia zasilania. I znów testujemy. Podgrzewanie działa? Świetnie! Oznacza to, że przeprowadziliśmy poprawną instalację bojlera elektrycznego i możemy już korzystać z ciepłej wody.